home page
Zprávy z turfu
 
 


Termíny
  Racedays
Přihlášky
  Entries
Startky
  Declaration
Výsledky
  Results
Statistiky
  Statistics
Zprávy
  News
Legislativa Aviza
zahr. startů
Kontakty
  Contacts
Dokumenty
  Documents
Zákl. údaje
  Basic fig.

«« předchozí strana 2 / 101 další »»
Upozornění pro trenéry – správné okování
Upozorňujeme trenéry, že členové dostihových komisí mají právo kontrolovat, zdali jsou koně účastnící se dostihů správně okováni.
vloženo: 27.09.2021
EJC – způsob obsazování jezdců
Do dostihů č. 010801, č. 010802, č. 010803, č. 010804 si majitelé/trenéři budou vybírat jezdce ze seznamu nominovaných jezdců. Všichni koně na přihláškách budou seřazeni dle handicapu a právo první volby ze seznamu nominovaných jezdců bude mít majitel/trenér nejvýše postaveného koně, následně majitel/trenér druhého, třetího atd. V případě rovnosti handicapového hodnocení bude mít přednost kůň s vyšším ziskem v roce 2021, případně dále pak s vyšším ziskem v kariéře. V případě koní bez handicapu a zisku (např. v dostihu dvouletých) rozhoduje o pořadí volby los. Pokud bude na OSK oznámeno více koní, než kolik je nominovaných jezdců, budou do nominace doplněni držitelé divokých karet, a to v níže uvedeném pořadí.

Do dostihu č. 010808, který bude ROZDĚLEN, budou jezdci losováni ze seznamu nominovaných jezdců. Pokud bude v některém z oddělení dostihu více koní, než kolik je nominovaných jezdců, budou do nominace doplněni držitelé divokých karet, a to v níže uvedeném pořadí.

Do ostatních dostihů si majitelé/trenéři vybírají jezdce standartním způsobem.

Odtajnění jezdeckého obsazení v dostizích č. 010801, č. 010802, č. 010803, č. 010804 a losování jezdců do obou oddělení dostihu č. 010808 proběhne na tiskové konferenci ve středu 22. září, kde budou do všech uvedených dostihů rovněž losována startovní čísla. Tisková konference bude živě přenášena internetovým streamem.


Nominovaní jezdci:

Panagiotis Dimitsanis, Řecko
Antonio Fresu, Itálie
Per-Anders Graberg, Švédsko
Eddy Hardouin, Francie
Václav Janáček, Česká republika
Gérald Mossé, Francie
Martin Seidl, Německo
Ricardo Sousa Ferreira, Portugalsko
Sibylle Vogt, Švýcarsko
Adrie de Vries, Nizozemsko


Divoké karty:

Jan Verner, Česká republika
Jaroslav Línek, Slovensko
Petr Foret, Česká republika
Jiří Chaloupka, Česká republika
vloženo: 16.09.2021
Nominace žokejů na EJC
Dvanáct jezdců z deseti různých zemí se zúčastní letošního Evropského poháru žokejů (EJC). Sedmý ročník nejbohatšího rovinového mítinku české sezony se odehraje v tradičním termínu poslední zářijovou sobotu (25. 9.) v Chuchle Areně Praha a může se pochlubit několika velkými hvězdami.

Rok poté, co se populární akce musela vyrovnat s různými omezeními kvůli pandemii, se tak Evropský pohár žokejů odehraje ve své tradiční podobě.

“Máme obrovskou radost, že letos můžeme nabídnout našim divákům a fanouškům všechno, na co jsou zvyklí. Těšíme se na skvělou atmosféru, špičkové dostihy i doprovodný program,” řekl za pořadatele Tomáš Machovský.

Po pěti letech se vrací do Prahy nestárnoucí Francouz Gérald Mossé, který patří i ve svých 54 letech do úzké evropské špičky a je stejně populární jako před čtvrt stoletím. Velkým jménem je i Nizozemec Adrie de Vries, který před dvěma lety obsadil v celkovém hodnocení EJC druhé místo.

První ženou v základní nominaci EJC bude talentovaná Sibylle Vogt. V Německu působící vítězka inaugurační soutěže žokejů v rámci nejbohatšího dostihu světa Saudi Cupu v Rijádu se v Praze postará i o další velkou premiéru - bude první reprezentantkou svého rodného Švýcarska.

Na svůj debut při Evropském poháru žokejů se těší Němec Martin Seidl, tradičně silná Francie bude kromě Mossého zastoupena také Eddym Hardouinem.

Ozdobou letošního ročníku je několik zajímavých návratů. Unikátní zážitek slibuje druhá účast nejúspěšnějšího žokeje na jihu Evropy Panagiotise Dimitsanise z Řecka, v Praze se znovu představí i Ital Antoio Fresu či Portugalec Ricardo Sousa Fereira. Česko bude reprezentovat španělský šampion Václav Janáček.

Mimořádně vřelý vztah k Evropskému poháru žokejů má Švéd Per-Anders Graberg, kterého lze označit za nedílnou součást mítinku. Za celou historii chyběl na EJC pouze loni, kdy mu v účasti zabránila pandemie. Letos se zúčastní již pošesté.

Kromě základní nominované desítky udělili pořadatelé dvě divoké karty. Letos je získali úřadující český šampion Jan Verner a Slovák Jaroslav Línek.

“Ohlasy mezi žokeji byly nadšené a zájem o letošní účast mimořádně velký. V jednu chvíli se rýsovala i možnost vyrovnání rekordního počtu šestnácti jezdců, ale nakonec jsme museli s těžkým srdcem zohlednit počty přihlášených koní a omezit počet nominací tak, abychom všem účastníkům garantovali srovnatelný počet startů,” vysvětlil člen pořadatelského týmu Jiří Vávra.

Startovní pole jednotlivých dostihů vykrystalizují v příštích dnech. Ve čtvrtek 16. září mají stáje poslední možnost podat dodatečné přihlášky, uzávěrka startovních listin následuje v úterý 21. září.

Losování startovních čísel a jezdeckého obsazení v rámcových dostizích proběhne tradičně na tiskové konferenci ve středu 22. září, na níž budou prezentovány i další novinky a podrobnosti k letošnímu ročníku Evropského poháru žokejů. Tisková konference bude opět živě přenášena internetovým streamem.


Nominace na Evropský pohár žokejů 2021:

Panagiotis Dimitsanis, Řecko
Antonio Fresu, Itálie
Per-Anders Graberg, Švédsko
Eddy Hardouin, Francie
Václav Janáček, Česká republika
Gérald Mossé, Francie
Martin Seidl, Německo
Ricardo Sousa Ferreira, Portugalsko
Sibylle Vogt, Švýcarsko
Adrie de Vries, Nizozemsko

Divoké karty:

Jan Verner, Česká republika
Jaroslav Línek, Slovensko

(tisková zpráva EJC)
vloženo: 15.09.2021
Lysá nad Labem – změny propozic na dostihový den 28. 9. 2021
Prezidium JC ČR dne 14. 9. 2021 schválilo návrh pořadatel v Lysé nad Labem na změnu propozic dostihů č. 060402 a č. 060407, které se uskuteční při dostihovém dnu 28. 9. 2021. Nové propozice dostihů č. 060402 a č. 060407 naleznete založené u příslušného dostihového dne.
vloženo: 14.09.2021
Propozice na období od 1. 10. do 7. 11. 2021
V sekci DOKUMENTY – DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete propozice na období od 1. 10 do 7. 11. 2021, tj. do konce sezóny 2021.
vloženo: 27.08.2021
Kurz Trenér z povolání 2021/2022 - závazná přihláška
Dovolujeme si všechny zájemce o absolvování plánovaného kurzu „Trenér z povolání 2021/2022“ požádat o zaslání závazné přihlášky na uvedenou adresu reditel@dostihovaskola.cz. Prosíme též o pečlivé přečtení všech přiložených informací. Přesný obsah a termíny kurzu jsou uvedeny, přesná cena kurzu bude stanovena po uzávěrce přihlášek podle počtu účastníků.

Původně zaslané předběžné přihlášky nelze brát jako závazné, je důležité správně vyplnit a zaslat závaznou přihlášku.

Těšíme se na Vaší účast.
vloženo: 24.08.2021
Katalog plemeníků na portálu Fitmin Turf nadále s podporou Jockey Clubu České republiky
Letošní připouštěcí sezona skončila a byť ještě nejsou k dispozici kompletní data o připouštění, je jisté, že nabídka domácích plemeníků přilákala opět kromě domácích i řadu klisen zahraničních chovatelů. Mimo seznamu hřebců, který je publikován ve Věstníku ČT a na webových stránkách Jockey Clubu (www.dostihyjc.cz) je majitelům chovných klisen od roku 2018 k dispozici také velmi podrobně zpracovávaný katalog plemeníků společnosti Blacktypepedigree na portálu Fitmin Turf, kde jsou k nalezení přehledné výsledky samotných hřebců a jejich potomků i další nezbytné údaje. Jockey Club ČR se v rámci podpory domácího chovu rozhodl opět pro přímou finanční podporu tohoto katalogu, který by měl být i v následujících sezonách k dispozici chovatelům anglického plnokrevníka.
vloženo: 12.08.2021
Informace pro účastníky dostihů 7. 8. v Pardubicích
V sekci DOKUMENTY – DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete informace pro účastníky dostihů 7. 8. v Pardubicích.
vloženo: 02.08.2021
Karlovy Vary - zrušení dostihu na 8. 8.
Upozorňujeme trenéry a majitele, že pořadatel dostihů v Karlových Varech zrušil steeplechase, která byla vypsána při dostihovém dnu 8. 8. 2021. Součástí tohoto dostihového dne budou pouze rovinové dostihy včetně dodatečně vypsaného dostihu pro tříleté nezvítězivší koně.
vloženo: 16.07.2021
Konec připouštěcí sezony 2021
Upozorňujeme chovatele, že připouštěcí sezóna končí 15. 7. 2021. Zároveň žádáme držitele plemenných hřebců, aby poté uzavřeli připouštěcí dokumentaci a odeslali na JC ČR (včetně výběrové knížky plemeníka!) nejpozději do 31. 7. 2021!
vloženo: 15.07.2021