home page
Zprávy z turfu
 
 


 Termíny
    Racedays
 Přihlášky
    Entries
 Startky
  Declaration
 Výsledky
    Results
 Statistiky
    Statistics
 Zprávy
    News
 Legislativa  Aviza
 zahr. startů
 Kontakty
    Contacts
 Dokumenty
  Documents
 Zákl. údaje
    Basic fig.
 

«« předchozí strana 2 / 73 další »»
Přihlášky na Listed sprint v Berlíně v úterý 23. dubna
V úterý 23. dubna je uzávěrka přihlášek na Hoppegarten Sprint Cup. Dostih kategorie Listed na distanci 1200 metrů má dotaci 25.000 € a v Berlíně-Hoppegartenu se uskuteční 11. května.
vloženo: 18.04.2019
Důležité upozornění pro trenéry a majitele
Pořadatel dostihu v Kolesách oznamuje, že vzhledem k malému počtu přihlášených koní do dostihu 130106(STCHCC,IV.kat.,
4000 m) tento dostih ruší a rozdělí dostih 130101 (1600 m pro
3 leté nezvítězivší koně).
vloženo: 12.04.2019
Organizační opatření pro příjezd koní a účastníků dostihů během sezony 2019 na Hipodromu Most - oznámení pořadatele
Vzhledem k nastalé situaci, kdy se čím dál tím větší množství účastníků a návštěvníků mosteckých dostihů snaží parkovat v těsném okolí stájí a opakovaně tak dochází k poškozování základové desky parkurové haly a dalšího majetku společnosti, jsme nuceni učinit následující opatření, která vstupují v platnost od prvního dostihového dne pořádaného v neděli 14. dubna 2019.

- Spodní vjezd do areálu (odbočka z ulice Pražská do ulice Skyřická) je určen pouze pro transport koní. Tímto vjezdem bude do areálu Hipodromu vpuštěn pouze ten vůz, který přepravuje koně vč. personálu stáje uvnitř vozu.

- Všichni ostatní účastníci dostihového dne, kteří se přepravují vlastním vozem (vč. dostihové komise, rozhodčích, majitelů, trenérů, jezdců, ošetřovatelů a další) využijí hlavní vjezd do areálu (z ulice Čepirožská do ulice K Hipodromu) a zaparkuji na hlavním parkovišti.

- Volný vstup do areálu bude na základě Smlouvy o zajištění dostihového provozu umožněn členům Rady JCČR, majitelům, trenérům a jezdcům s platnou licencí, členům dostihové komise, rozhodčím a členům orgánu JCČR.

- Nad rámec Smlouvy o zajištění dostihového provozu bude poskytnuto parkování zdarma členům Rady JCČR, členům dostihové komise, rozhodčím a členům orgánu JCČR.

Jsme pevně přesvědčeni o tom, že dalšímu rozvoji areálu a dostihů na mosteckém Hipodromu velmi pomůže, pokud budou účastníci a návštěvníci dostihových dní respektovat toto organizační opatření.
vloženo: 12.04.2019
Zápisy o uznání drah
V sekci DOKUMENTY - Zápisy o uznání drah naleznete Zápis o uznání rovinové dráhy v Praze - Velké Chuchli ze dne 5. 4. 2019.

Veškeré zápisy o uznání rovinových a překážkových drah v letošní sezóně opět budou průběžně zveřejňovány v této sekci.
vloženo: 06.04.2019
Tisková zpráva společnosti TMM
Společnost TOTO CZ a.s., provozující sázkovou kancelář v prostředí českého dostihového sportu pod značkou BETINO, i přes včasné podání žádosti, čeká na novou licenci pro provozování sázek. Nadále však probíhají intenzivní jednání s Ministerstvem financí ČR, aby došlo k co nejrychlejší obnově činnosti sázkové kanceláře na všech obsluhovaných závodištích. Start letošní dostihové sezóny se však bohužel uskuteční bez sázek.

Platnost původní licence skončila 31. března 2019. V souladu s novým zákonem č. 186/2016 Sb.

o hazardních hrách byla řádně a s dostatečným předstihem podána nejen žádost o schválení herního plánu BETINO, ale i o vydání nové licence pro následující období. Součástí žádosti o novou licenci je i certifikace herního plánu ze strany Elektrotechnického zkušebního ústavu, s.p., která proběhla úspěšně.

Vzhledem k tomu, že činnost sázkové kanceláře BETINO je v prostředí hazardních her a loterií v ČR značně ojedinělá a vydání licence se řídí legislativou nového zákona, je tento proces složitější, než bylo původně očekáváno. I přes intenzivní jednání s Ministerstvem financí ČR se bohužel start letošní dostihové sezóny, která začíná již tuto neděli 61. Velkou dubnovou cenou, uskuteční bez sázek.

Společnost TOTO CZ a.s. si je dobře vědoma společenského významu poskytování sázek v prostředí dostihového sportu a všechny kroky v procesu získání nové licence jsou činěny s náležitou péčí a rychlostí. Jediným cílem společnosti je co nejrychleji obnovit činnost sázkové kanceláře na všech obsluhovaných závodištích tak, jak tomu bylo doposud zvykem. Za způsobené nepříjemnosti se dostihovým návštěvníkům omlouváme.

Závodiště Velká Chuchle však letos navázalo spolupráci se sázkovou kanceláří Tipsport, která v neděli posílí v areálu závodiště svůj tým pro příjem sázek.
vloženo: 05.04.2019
Dostihy v Lipsku a transportní příspěvek
Byli jsme požádáni o zveřejnění následujícího dopisu a propozic na dostihové dny, které se budou konat dne 1.května, 2. června, 11. července a 12. října.
Propozice jednotlivých dnů naleznete v sekci DOKUMENTY - Dostihový provoz.

Vážení majitelé, trenéři a dostihoví příznivci z České republiky,

lipský dostihový spolek “Leipziger Reit- und Rennverein e.V.” a firma Scheibenholz GmbH & Co. KG pořádají v roce 2019 čtyři dostihové dny na závodišti Lipsko - Scheibenholz. Jedná se o:

1. května - tradiční zahájení sezóny
2. června - módní dostihový den
11. července - letní večerní dostihy
12. října - mezinárodní dostihový den

Velmi by nás potěšilo, kdybychom mohli na našich dostizích přivítat i Vás a Vaše koně. Za každého startujícího koně obdržíte přes zúčtovací centrum německého Direktoria transportní příspěvek ve výši 250 eur, pokud Váš kůň ve svém dostihu nezvítězí.

Adresa stájí je: 04275 Leipzig, Wundtstraße 4.

V případě jakýchkoli dotazů jsme Vám rádi k dispozici na telefonním čísle (++49) 0341 33730063 nebo na e-mailu info@lrrs.info.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, srdečně se na Vás těšíme a přejeme Vám šťastnou cestu!

S přátelským pozdravem,

Alexander Leip, závodiště Lipsko
vloženo: 30.03.2019
Pozvánka na Valnou hromadu AČTJ – aktualizace – změna místa konání
Výbor AČTJ svolává VALNOU HROMADU, na kterou srdečně zve všechny trenéry a jezdce do Prahy – Velké Chuchle (učebna Střední školy dostihového sportu a jezdectví) v sobotu dne 30. 3. 2019. Následovat budou přednášky na téma DOPING a ZMĚNY DŘ pro rok 2019.

Místo konání: Střední škola dostihového sportu a jezdectví

Datum a čas: 30. 3. 2019 od 10hod.

Program:

10:00 - 11:30 zasedání VALNÉ HROMADY AČTJ

Body k projednání:

1. Výsledky hospodaření za rok 2018
2. Rozpočtový výhled na rok 2019
3. Zhodnocení dostihové sezony 2018
4. Návrh na změny pro rok 2019
5. Různé

11:30 - 12:30 přestávka na oběd

12:30 – 15:00 přednášky organizované Jockey Clubem ČR:

1. Aktuální situace v oblasti dopingu u dostihových koní
(MVDr. Petr Jahn, CSc., MVDr. Pavlína Melková, Ph.D.)

2. Změny DŘ pro rok 2019
(Mgr. Otakar Nový – předseda Legislativní komise JC ČR)

Účast je nutné potvrdit nejpozději do 28. března na email: ohorova@dostihovaskola.cz.

Ing. Oliva Horová
předsedkyně
vloženo: 24.03.2019
Tisková zpráva ke stavu dráhy v Pardubicích
Česká televize ve čtvrtek 21. března ve svých zpravodajských relacích odvysílala reportáž o situaci v cílové rovině pardubického závodiště po odstranění kluziště, které tam bylo umístěno v zimních měsících. Odvysílané záběry vzbudily, nejen ve veřejnosti, obavy o připravenost dráhy na začátek letošní sezóny, která by na tomto závodišti měla být zahájena 8. května.

Podle příslušných ustanovení Dostihového řádu se pořadatel musí starat o řádný stav svého závodiště včetně dostihové dráhy, přičemž je povinen udržovat závodiště v nejlepším stavu tak, aby dostihy byly regulérní a v maximální možné míře bylo zabráněno případným zraněním dostihových koní, jezdců a dalších účastníků dostihového provozu. Řádný stav závodiště je pořadatel povinen kdykoliv prokázat Jockey Clubu ČR, tím, že umožní provedení kontroly pověřeným inspektorům a včas odstraní případné nedostatky, které mu byly vytčeny.

Vzhledem k závažnosti situace budou inspektoři Jockey Clubu ČR průběžně provádět kontroly dráhy, monitorovat situaci, zda je zajištěno, že dostihová sezóna v Pardubicích bude zahájena na regulérní dostihové dráze.

Jockey Club ČR má důvěru ve správce dráhy pardubického závodiště a věříme, že dráha bude připravena ke spokojenosti všech zúčastněných.


V Praze dne 22.3.2019
Jockey Club ČR
vloženo: 22.03.2019
Pozvánka na Valnou hromadu AČTJ
Výbor AČTJ svolává VALNOU HROMADU, na kterou srdečně zve všechny trenéry a jezdce do Prahy – Velké Chuchle (salonek EPSOM) v sobotu dne 30. 3. 2019. Následovat budou přednášky na téma DOPING a ZMĚNY DŘ pro rok 2019.

Místo konání: Velká Chuchle, tribuna – salonek EPSOM

Datum a čas: 30. 3. 2019 od 10hod.

Program:

10:00 - 11:30 zasedání VALNÉ HROMADY AČTJ

Body k projednání:

1. Výsledky hospodaření za rok 2018
2. Rozpočtový výhled na rok 2019
3. Zhodnocení dostihové sezony 2018
4. Návrh na změny pro rok 2019
5. Různé

11:30 - 12:30 přestávka na oběd

12:30 – 15:00 přednášky organizované Jockey Clubem ČR:

1. Aktuální situace v oblasti dopingu u dostihových koní
(MVDr. Petr Jahn, CSc., MVDr. Pavlína Melková, Ph.D.)

2. Změny DŘ pro rok 2019
(Mgr. Otakar Nový – předseda Legislativní komise JC ČR)

Účast je nutné potvrdit nejpozději 28. března na email ohorova@dostihovaskola.cz.

Ing. Oliva Horová
předsedkyně
vloženo: 19.03.2019
Dostihový řád a Doplňující ustanovení na rok 2019
V sekci DOKUMENTY - Dostihový provoz naleznete Dostihový řád na rok 2019 včetně červeně označených změn, Doplňující ustanovení včetně Přílohy č. 1 - Schválené pomůcky dle § 303 DŘ. Všechny uvedené dokumenty byly schváleny na jednání Rady JC ČR dne 28. února 2019.

Ve Věstníku ČT 5/2019 jsou zmiňované dokumenty publikovány (sekce DOKUMENTY - Věstník), dále ve Věstníku naleznete Rozhodnutí Pořádkové komise JC ČR 04/2019.
vloženo: 11.03.2019