home page
Zprávy z turfu
 
 


Termíny
  Racedays
Přihlášky
  Entries
Startky
  Declaration
Výsledky
  Results
Statistiky
  Statistics
Zprávy
  News
Legislativa Aviza
zahr. startů
Kontakty
  Contacts
Dokumenty
  Documents
Zákl. údaje
  Basic fig.

  strana 1 / 96 další »»
Propozice mezinárodních dostihů v Polsku
V sekci DOKUMENTY – DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete propozice mezinárodních dostihů, které se v sezóně 2021 uskuteční na polských závodištích ve Varšavě a Wroclawi.
vloženo: 16.04.2021
Organizační pokyny pro dostihový den 18. 4. v Mostě
V sekci DOKUMENTY - DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete Organizační pokyny pro dostihový den 18. 4. v Mostě. Tyto organizační pokyny rozšiřují obecné Podmínky pro pořádání a účast na dostizích, která jsou rovněž vplatnosti.

ORGANIZAČNÍ POKYNY PRO DOSTIHOVÝ DEN 18. 4.

PODMÍNKY PRO POŘÁDÁNÍ A ÚČAST NA DOSTIZÍCH
vloženo: 15.04.2021
Zemřel Christian Richner
Smutná zpráva přišla z Francie, kde v pondělí 12. dubna ve věku 68 let zemřel Christian Richner.

Rodák ze Švýcarska, kde působil jako bankovní úředník, se v českém turfu angažoval od 90. let. Začínal jako majitel, když s několika přáteli založil stáj Swiss Fans, kterou reprezentoval především šampión sprinterů Silnar. Posléze měl několik let pronajaté stáje v Dymokurech, kde se nevěnoval pouze tréninku dostihových koní, ale i chovu. Z této éry zasluhuje zmínku především v Českém derby druhý Arrinao. V posledních letech barvy jeho stáje CRB Racing nejlépe reprezentovala dvojnásobná jedničková vítězka O’Ffensive, jíž na Slovensku připravuje Michal Ročák.

Záběr Richnerových dostihových aktivit byl široký, ovšem nejvýraznější stopu zanechal jako bloodstock agent. Soustředil se především na dražby v Německu a ve Francii. Na nich zakoupil stovky koní pro své klienty nejen z České republiky. Konkrétně pro české majitele získal mezinárodně úspěšné Subway Dancera a Trip To Rhodose. Seznam koní úspěšných na našich drahách by byl hodně dlouhý. Vzpomeňme aspoň trio Ohne Sorge, Kadyny a Tullamore, kteří zvítězili v Českém derby. V posledních letech působil Richner rovněž jako zástupce společnosti Arqana pro střední Evropu.
vloženo: 14.04.2021
Dočasná změna Dostihového řádu
Vzhledem ke skutečnosti, že v současné době není možné v ČR využívat veřejné sauny, bude stejně jako v loňském roce tato skutečnost jezdcům kompenzována zvýšením stanovené hmotnosti o 1 kilogram. Níže naleznete dočasnou změnu ustanovení § 321 DŘ, kterou Prezidium JC ČR schválilo dne 13. 4. 2021, a která bude platná po dobu, kdy v rámci opatření proti šíření koronaviru Covid-19 nebude v České republice možné využívat veřejné sauny.

Dočasné znění § 321 DŘ:

Při vážení jezdce se do jeho hmotnosti započítává hmotnost sedla s příslušenstvím. Uzdění, tj. ohlávka, stihlo, otěže a martingal, dále poprsník, je-li použit, dečka s číslem, stínidla, bičík, ochranná přilba, brýle a čapka jezdce nesmí být před dostihem ani po dostihu váženy. Součástí stanoveného hmotnostního zatížení není rovněž jakákoliv část výstroje umístěná na nohou koně. Aby jezdcům byla kompenzována povinnost nést ochrannou vestu, považuje se za zjištěnou hmotnost jezdce dostihových koní hmotnost o 1,5 kg nižší, než je hmotnost registrovaná váhou. Aby byla jezdcům kompenzována nemožnost využívání sauny, považuje se za zjištěnou hmotnost jezdce dostihových koní hmotnost o další 1,0 kg nižší než je hmotnost registrovaná váhou (tzn. při vážení bude za zjištěnou hmotnost považována hmotnost o 2,5 kg nižší, než je hmotnost zjištěná váhou – 1,5 kg jako kompenzace povinnosti nést ochrannou vestu a 1,0 kg jako kompenzace za nemožnost využít saunu).
vloženo: 13.04.2021
Informace po pořadatele a účastníky dostihů
V sekci DOKUMENTY - DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete PODMÍNKY PRO POŘÁDÁNÍ A ÚČAST NA DOSTIZÍCH, tedy výkonnostních zkouškách anglického plnokrevníka s platností od 18. 4. 2021.

Vzhledem k tomu, že výkonnostní zkouška je výkonem povolání, nikoliv sportem, spadá do režimu výkonu povolání se všemi podmínkami pro zaměstnavatele, zaměstnance i OSVČ. Obecně platí dodržování aktuálních opatření orgánů státní správy.

PODMÍNKY PRO POŘÁDÁNÍ A ÚČAST NA DOSTIZÍCH
vloženo: 13.04.2021
Změna propozice - Lysá nad Labem 1. 5.
Upozorňujeme trenéry a majitele, že na žádost pořadatele dostihů v Lysé nad Labem Prezidium JC ČR schválilo změnu propozice dostihu č. 060102, který se uskuteční v rámci dostihového dne 1. 5. 2021.
vloženo: 09.04.2021
Upozornění na plánovanou odstávku serverů
V pondělí 12. 4. 2021 bude od 16 hodin probíhat odstávka serverů Jockey Clubu ČR. Upozorňujeme tedy, že v provozu dočasně nebudou webové stránky dostihyjc.cz ani Zúčtovací centrum JC ČR.
vloženo: 09.04.2021
Upozornění pro účastníky dostihů v Německu
Počínaje zítřejšími dostihy v Mülheimu (10. 4. 2021) až do odvolání platí, že každá osoba, která se účastní dostihového dne v Německu, a která cestuje ze země s vysokou mírou výskytu onemocnění covid-19, musí před vstupem na závodiště předložit negativní PCR test na covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin. Žokejové budou navíc znovu testování před vstupem na závodiště.
vloženo: 09.04.2021
Dostihová sezóna bude zahájena 18. 4. 2021
Jockey Club ČR s potěšením oznamuje, že po konzultacích s Ministerstvem průmyslu a obchodu je možné zahájit dne 18. 4. 2021 letošní dostihovou sezonu. Konání prvního dostihového dne v Mostě je tedy potvrzeno. Přesné podmínky, které budou stanoveny za účelem dodržování aktuálně platných hygienických opatření, jsou v tuto chvíli ještě předmětem dalšího jednání. Očekáváme pro příští týden dostihy zcela bez diváků a s omezeným přístupem účastníků, podobně jako na jaře roku 2020. O všem budeme po získání závazných informací neprodleně informovat.
vloženo: 08.04.2021
Informace k nadcházející sezoně
Na jednání Rady Jockey Clubu ČR dne 6. 4. 2021 byla přijata náhradní termínová listina dostihových dnů pro období duben až červen 2021. Její aktuální podoba vypadá takto:

Neděle 18. 4. - Most - Memoriál Rudolfa Deyla
Neděle 25. 4. - Praha - Gomba handicap, Memoriál prof. Václava Michala, Velká dubnová cena
Sobota 1. 5. - Lysá nad Labem - Prvomájová steeplechase
Neděle 9. 5. - Most - Jarní cena klisen
Sobota 15. 5. - Slušovice - rovinové a překážkové dostihy
Neděle 16. 5. - Praha - Velká jarní cena
Sobota 22. 5. - Pardubice - I. kvalifikace na Velkou pardubickou
Sobota 5. 6. - Praha - Velká červnová cena, Memoriál Jaroslava Maška
Sobota 12. 6. - Brno - rovinové a překážkové dostihy
Sobota 19. 6. - Slušovice - rovinové a překážkové dostihy
Neděle 20. 6. - Karlovy Vary - Karlovarská dvojnásobná míle
Sobota 26. 6. - Pardubice - II. kvalifikace na Velkou pardubickou, Zlatý pohár
Neděle 27. 6. - Praha - České derby

S Dostihovým spolkem v Pardubicích bude ještě jednáno o možném uspořádání zahajovací dostihové dne 8. 5. 2021.

V současné chvíli vyvine sekretariát JC ČR maximální úsilí pro dosažení výjimky pro pořádání dostihů od 18. 4. u orgánů státní správy. S velkou pravděpodobností počítáme s konáním dostihů „za zavřenými dveřmi“ minimálně v měsíci dubnu. Jaký model bude v následujícím období platit, není v tuto chvíli ještě přesně známo.

Rada JC ČR zároveň schválila propozice dostihů na výše uvedené termíny, které najdete ZDE.

Aktuálně schválené změny Dostihového řádu přinášíme ZDE a aktuální znění Doplňujících ustanovení naleznete ZDE, prosím, věnujte pozornost těmto dokumentům.
vloženo: 07.04.2021