home page
Zprávy z turfu
 
 


 Termíny
    Racedays
 Přihlášky
    Entries
 Startky
  Declaration
 Výsledky
    Results
 Statistiky
    Statistics
 Zprávy
    News
 Legislativa  Aviza
 zahr. startů
 Kontakty
    Contacts
 Dokumenty
  Documents
 Zákl. údaje
    Basic fig.
 

  strana 1 / 89 další »»
Nový dostihový den 10. 10. v Mostě
Dne 25. září 2020 schválilo Prezidium Jockey Clubu ČR doplnění termínové listiny o dostihový den 10. října v Mostě. Propozice na tento dostihový den budou schváleny na začátku příštího týdne.
vloženo: 25.09.2020
V rámci mítinku Velké pardubické došlo k úpravám propozic
Vzhledem k aktuálním opatřením ministerstva zdravotnictví a ekonomické stabilitě některých obchodních partnerů přistoupil pořadatel dostihů na Pardubickém závodišti k úpravám dostihového programu, a tedy i propozic. Dostihový spolek a.s. se rozhodl zrušit dostihový den konaný v sobotu 10. října a část programu tohoto dne přesunout na neděli 11. října. Kromě jubilejní 130. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se poběží dalších devět dostihů.

Ze soboty 10. října se na nedělní mítink přesouvají Zlatá spona tříletých a Křišťálový pohár, nedělní program zůstává stejný jako v minulých letech. Zrušením, respektive vytvořením nových propozic takto dochází ke změně termínů přihlášek a oznámení startujících koní (OSK). Tato změna se dotkla především vrcholu české překážkové sezony – Velké pardubické, kdy byl mimo jiné zrušen termín dodatečných přihlášek 24. září. Novým datem pro přihlášky do tohoto dostihu je čtvrtek 1. října 2020, u OSK v úterý 6. října 2020. Tyto termíny jsou shodné pro všechny dostihy nedělního mítinku. „Důležité je upozornění pro trenéry, že kvůli tomuto kroku je nutné znovu přihlásit i koně, kteří byli nahlášeni už při prvním kole přihlášek na jaře letošního roku. Poplatek samozřejmě znovu nehradí,“ upozorňuje ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Došlo také k úpravám prize money – u Velké pardubické bohužel muselo dojít ke snížení na částku 3 miliony. „K tomuto kroku jsme donuceni okolnostmi, restriktivní opatření mají ekonomický dopad i na některé naše obchodní partnery. Nicméně chceme Velkou pardubickou uskutečnit a dát možnost realizačním týmům zúročit jejich celoroční práci,“ dodal Müller s tím, že na dotacích bude v neděli 11. října vyplaceno celkem pět milionů korun.

Dostihový spolek a.s. v tuto chvíli pracuje s variantou účasti dvou tisíc diváků. Do této kapacity nejsou započítávány osoby, které se na zajištění akce podílejí, pokud jsou v odděleném prostoru. Pro tyto účely bude na závodišti vytvořen sektor označený písmenem K, který zahrnuje stáje, paddock a tribuny F, G a K vlevo od cílové podkovy. O distribuci vstupenek majitelům a trenérům startujících koní a také jezdcům na startovních listinách bude Dostihový spolek a.s. informovat v příštích dnech.

zdroj: tisková zpráva Dostihového spolku
vloženo: 24.09.2020
Změna termínu přihlášek na dostihový den 11. 10. 2020 v Pardubicích
Termín přihlášek na dostihový den 11. 10. 2020 v Pardubicích se posouvá z původně plánovaného čtvrtku 24. 9. 2020 na čtvrtek 1. 10. 2020. Důvodem je návrh pořadatele dostihů v Pardubicích na změny propozic na dostihový den 11. 10. 2020, který byl předložen ke schválení Prezidiu JC ČR a bude zveřejněn do konce tohoto týdne.
vloženo: 23.09.2020
Konečná nominace žokejů na EJC
Den před uzávěrkou startovních listin byla uzavřena konečná nominace jezdců pro šestý ročník Evropského poháru žokejů, která se rodila ve složitých podmínkách pandemie Covidu-19 a souvisejících opatření napříč Evropou.

Oproti předběžné nominaci došlo ke škrtu tří jezdců a nově přibyli na seznam německý šampión Alexander Pietsch a druhý muž loňské i letošní české statistiky Jan Verner. Divoké karty byly uděleny Janu Rájovi a Martině Havelkové, která se stane první startující jezdkyní v šestileté historii EJC.

Evropský pohár žokejů se koná v neděli 27. září v Chuchle Areně Praha. Oznámení startujících koní proběhlo v úterý dopoledne, slavnostní deklarace jezdců a losování startovních čísel se uskuteční v rámci tiskové konference ve středu 23. září od 10:00 na terase tribuny Chuchle Areny Praha.

Nominace na EJC 2020:

Anthony Crastus – Francie
Adam Florian – Česká republika
Jaroslav Línek – Slovensko
Tomáš Lukášek – Česká republika
Maxim Pecheur – Německo
Alexander Pietsch - Německo
Christophe Soumillon – Belgie
Jan Verner – Česká republika

Divoká karta č. 1: Jan Rája
Divoká karta č. 2: Martina Havelková

(tisková zpráva EJC)
vloženo: 22.09.2020
Oznámení pořadatele dostihů v Praze - zrušení dostihového dne 4. 10.
Na základě nepříznivého dosavadního vývoje a očekávaného výhledu pro pořádání hromadných akcí pořadatel TMM, s. r. o. ruší dostihový den 4. října 2020.

Po odřeknutí sponzora nemáme tento den finančně krytý a ty finanční prostředky, které jsou k dispozici, budou alokovány pro dostihový den 25. října, který považujeme za nutné uspořádat, jelikož se poběží nejdůležitější podzimní dostih, klasický St Leger.

Finanční příjem od diváků (vstupné, občerstvení, jiné aktivity) nepředpokládáme dostatečný, už současný stav je značně limitující a pro nejbližší dny a týdny je více než pravděpodobné, že počty povolených účastníků hromadných akcí se budou muset dále snižovat.

V této souvislosti obdrželo Prezidium JC ČR ke schválení návrh změn propozic na dostihový den 25. října v Praze.
vloženo: 18.09.2020
EJC - důležité oznámení
Pořadatel European Jockeys’ Cupu oznamuje, že dostihy č. 011005 a č. 011007 jsou dostihy nebodované do hodnocení EJC a do těchto dvou dostihů trenéři/majitelé angažují libovolné jezdce. Uzávěrka OSK těchto dostihů je v úterý 22. září v 10 hodin, oznámení jezdců v úterý 22. září v 15 hodin.
vloženo: 17.09.2020
Nominace žokejů na EJC 2020
V neděli 27. září se ve Velké Chuchli uskuteční šestý ročník European Jockey’s Cupu, do něhož je nominováno devět žokejů z osmi států. Vzhledem k pandemii onemocnění Covid-19 zveřejňují pořadatelé seznam nominovaných žokejů bez záruky a vyhrazují si právo případných změn, pokud si to vynutí vývoj příštích dnů.

Seznam nominovaných žokejů:

Anthony Crastus – Francie
Adam Florian – Česká republika
Jaroslav Línek – Slovensko
Tomáš Lukášek – Česká republika
Vladimir Panov – Rusko
Eduardo Pedroza – Panama
Maxim Pecheur – Německo
Christophe Soumillon – Belgie
Adrie de Vries – Nizozemsko
vloženo: 17.09.2020
Smutná zpráva
Ve středu 9. září 2020 ve věku 55 let tragicky odešel chovatel, majitel a trenér pan MVDr. Vít Hrbáček.
Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 18. září 2020 v 15 hodin v římskokatolickém chrámu Páně ve Vsetíně.
Jockey Club vyslovuje pozůstalé rodině upřímnou soustrast.
vloženo: 11.09.2020
Personální změna Jockey Clubu ČR
Z důvodu ukončení hlavního pracovního poměru Ing. Martiny Krejčí je od 1. 9. 2020 dočasně pověřen výkonem funkce Generálního sekretáře JC ČR Jaroslav Fabris.
vloženo: 09.09.2020
Upozornění pro trenéry - přejímka koní
Upozorňujeme trenéry, kteří budou startovat ve Slušovicích dne 12. 9., že podle zprávy KVSZ je při přejímce koní nutné nahlásit registrační číslo hospodářství.
vloženo: 08.09.2020